SSSTourin 6. osakilpailu Tahkolla 11.8.
SSSTourin tahkoa on taas kierretty Tahkolla. Voittajiksi kamppailivat itsensä Asta ja Ari Malinen, toisena Reijo Heiskanen ja Pentti Lauronen ja kolmansina Yrjö Nykänen ja Reijo Kolehmainen.
Imatran menestyksekkäimpiä olivat Timot Holopainen/Keronen. Lyöntipellin kolmanneksi paras lyöntimäärä riitti kovatasoisen tasaisessa kisassa ”vasta” sijaan 7. Seppo ja Paula Isbom olivat sijalla 14. ja Sari ja Kari Peltonen sijalla 28. Eskeliset sekä Ari Piikki/Pasi Saajanlehtokin löivät mukavasti palloa.
Tulokset löytyvät täältä: SSS-TOUR, Lake & Forest Course | Golf GameBook Tournament. Tulokset on ilmoitettu tasoituksellisen lyöntipelin mukaisesti, vaikka pb olisi sääntöjen mukaisesti oikea tapa.
Kauden 2022 viimeinen osakilpailu pelataan Kontioniemellä 25.8. Tännehän on ilmoittautuminen käynnissä. Nyt kaikki reenaamaan ja jossain välissä ilmoittautumaan. Kaikissa sarjoissa on vielä hyvien lyöntien avulla tarjolla vaikka mitä:)